Fishes

Fotografia podwodna – Ryby.

__________________________________________________________________________

* * *

Fotograf podwodny – strona poświęcona fotografom podwodnym (galeria twórców i ich prac)

NAUTICA Vis Croatia – Centrum Nurkowe NAUTICA – miejsce corocznego zlotu fotografów podwodnych

Irena Stangierska photography – fotograf

FOTOPODWODNA – sklep dla podwodnych fotografów i filmowców

Tematyka moich zdjęć na tej stronie:

Fotografia Podwodna Ryby – zdjęcia, które pokazują jak wspaniałe, kolorowy i różnorodny jest świat ryb. Błazenki, Ustniczki, Mureny, Skorpeny, Manty i Skrzydlice to tylko część tego bajecznego świata. Jest ich tak wiele i są tak różnorodne pod względem zarówno kształtu jak i koloru, że często przyprawiają o kolorowy zawrót głowy.

Czym fotografuję:

Nikon D750/ Nikon Z7II w obudowie Nauticam, Nikkor (fisheye) 16mm, Micro Nikkor 105mm, Nikkor 16-35mm, 2 x INON Z-240, 2 x ScubaLamp V6K Pro, Big Blue VL33000.

Kilka słów o sobie:

Nurkowanie jest moją pasją od wielu lat, a w nurkowaniu osiągnąłem chyba wszystko co mieści się jeszcze w pojęciu „PASJA”. Nurkowałem głęboko gdzie wielu nurków nigdy nie zanurkuje (125m) i oglądałem miejsca, których wielu nurków nigdy nie będzie miało szczęścia zobaczyć (np. jaskinie i zalane kopalnie).

Zawsze kiedy starałem się opisać miejsca, uczucia i magię jaka towarzyszyła tym przeżyciom widziałem w oczach rodziny i znajomych niezrozumienie. No bo jak opisać to czego ktoś nigdy nie widział i nie potrafi sobie tego wyobrazić. Trzeba to po prostu pokazać.

Wtedy właśnie odkryłem kierunek, w którym moja pasja zaczęła podążać – fotografia podwodna. Chęć pokazania tego wszystkiego co widzę nurkując i opowiadania obrazami, a nie słowami. Pragnienie dzielenia się tym wspaniałym światem z rodziną, znajomymi i wszystkimi, którzy chcą się tam ze mną wybrać. Dlatego więc zacząłem zabierać ze sobą pod wodę aparat. Nie ma znaczenia gdzie nurkuję, gdyż wszędzie jest coś ciekawego i pięknego czym chcę się dzielić. Co więcej nie ma również znaczenia czy robię szeroki kąt czy macro. Tak jak każde kolejne nurkowanie nawet w tym samym miejscu jest inne, tak i to co zobaczę i zabiorę ze sobą zapisane na karcie pamięci aparatu jest za każdym razem czymś nowym, innym i niepowtarzalnym. To właśnie chcę Wam pokazywać i tym chcę się z Wami dzielić.

Nie sposób nie wspomnieć i podziękować w tym miejscu osobie która miała, ma  i będzie zapewne miała największy wpływ na rozwój moich umiejętności w zakresie fotografii. Osobie, która zawsze służy radą, pomocą i doświadczeniem. Irena Stangierska, bo o niej mowa, jest moim nauczycielem i przewodnikiem po tak wspaniałym świecie fotografii podwodnej. Dziękuję za wszystko Irenko.

Scroll Up